Road Lords Community

Diferențe limite camion, harta online vs harta offline

Am obesravt ca sunt diferențe importante între cele 2 moduri hărți online și off-line.
Cele off-line sunt mai apropiate de realitate, am dori sa știm care mod e mai bine să-l folosim, adică sa ajute și pe cei care fac acest proiect.

O sa atașez și 2 poze una cu harta on-line și una off-line

Diferenta pe care o vedeti intre harti poate fi cauzata de rezolutia device-ului. Pe un device mai mare puteti vedea o harta mai detaliata decat pe telefon – trebuie sa dati zoom in mod corect ca sa vedeti detaliile. De fapt, hartile online sunt mai noi decat cele offline :smiley:

Nu are nici o legătură zoom-ul, eu ma refer la tipurile de restricții care se vad, pe online nu se vad restricțiile de lățime și înălțime iar pe off-line se vad.
Astăzi pe mi-a făcut traseu pe un drum cu restricție de lățime, harta avea restricția acolo, eu setări de camion…

Ne puteti spune unde si cand s-a intamplat? Si facem tot posibilul sa remediem problema :slight_smile:

Eu credeam ca o sa fie un suport de calitate aici la Road lords, dar vad ca nu ne înțelegem.

-de ce sunt diferențe la limitele afișate pe hărți online și cele off-line.

Faceți-ne sa înțelegem de ce e asa și nu e altfel. Utilizatorii cred ca e același lucru între a folosi o harta on-line și una off-line, dar se pare ca nu.
Și alta situație azi, uite cum știe sa facă un sens giratoriu în UK.