Road Lords Community

Istotne propozycje

Po kilku aktualizacjach i wielu przebytych kilometrach kilka uwag (niektóre już wałkowane ale dokuczliwe):

Mapy:
Proponuję wstawianie map wraz z planowanymi lub budowanymi drogami. Do tego możliwość ręcznego odblokowania ukończonej drogi lub automatyczne np gdy kilku użytkowników “przetrze szlak”. Przykłady: Auto Mapa (off line) ostatnia aktualizacja kwiecień 2018. Wszystkie (prawdopodobnie) ostatnio otwarte obwodnice i nowe drogi umieszczone na mapie wystarczyło odblokować ręcznie po otwarciu i działa. Drogi zamieszczone niemal 2 lata temu😲.
Liderem jednak Waze. Po otwarciu odcinka drogi podczas przejazdu “wygryzło” (ikonka jak Pac Man) przejazd automatycznie na zamieszczonej lecz jeszcze zablokowanej drodze. Efekt, którego nawet w google map nie ma ( choć podobno Waze należy do Google) chwilę po otwarciu odcinka drogi mapy są zaktualizowane.

Edycja drogi.
Potrzebna możliwość edycji dróg z poziomu użytkownika lub przynajmniej możliwość zgłaszania do edycji ( ale wtedy potrzebny administrator obecny 24h/7 dni w tygodniu do zatwierdzenia) szczególnie:

  • Blokada dowolnie wskazanej drogi a nie w punkcie gdzie się znajdujemy. Sytuacja kuriozalna bo aby zablokować odcinek drogi trzeba się znaleźć tam gdzie się nie da. :exploding_head: Szok
  • Wstawianie i edycja ograniczeń takich jak maksymalna wysokość, szerokość, waga, naciski na oś i inne możliwe ograniczenia w dowolnie wskazanym miejscu. I tu może przydać się ranga aby pierwszy z brzegu dowcipniś nie wstawiał głupot. Tu jest spore pole do popisu bo zaktualizowanie i naniesienie ograniczeń a następnie odpowiednie wyliczanie tras uwzględniając te ograniczenia znacząco może wpłynąć na opinie użytkowników. Obecne braki i nieścisłości powodują, że Road Lords jest raczej drugą nawigacją obok utartych iGO, AutoMapy itp. ( oczywiście pozostaje nadal kwestia stabilności aplikacji bez częstych zawieszeń). Opcja ta jest raczej koniecznością bo nie widzę innej możliwości aby uzyskać najbardziej aktualne i potwierdzone informacje.
1 Like

Dziękujemy za wszystkie sugestie, nie planujemy jednak póki co edycji map i znaków przez użytkowników :slight_smile:

Witam. Kiedy planujecie udostępnienie nowej wersji z asystentem ruchu?

Cześć Janu, masz na myśli asystenta pasa ruchu?

Tak, oraz wcześniej w innym poście miałem prośbę o cofnięcie aktualizacji dla aplikacji.

pozdr.

Przepraszam, ale nie jest to obecnie planowane. Zastanowimy się jednak nad dodaniem takiej funkcji.

Fajnie byłoby dodać możliwość dodawania punktów pośrednich przy wyborze trasy z mapy oraz wyszukiwanie ba podstawie współrzędnych a nie tylko z adresu