Road Lords Community

Kedvencek importja és exportja

Sziasztok , szép napot mindenkinek !

Egy egész napja fut a programot és nagyon tetszenek a funkciók . Torlódásokat útépítést szépen jelzi , viszont angliában a mai nap folyamán többször kilépett . Azt vettem észre hogy amikor gyengébb a GPS vétel akkor nem jól pozicionál és esetleg ki is lép vagy lefagy . Ezt tegnap franciában nem produkálta . Egyéb navigációval kapcsolatban néhány éve foglalkozok kamionos adatbázis szerkesztéssel . Értem ez alatt : DKV-AS24-UTA-EW tankolókártyák elfogadó helyét , különböző országokban az autópálya díjfizetéssel kapcsolatos helyek TollCollect-ViaToll-Myto stb… Aztán cégek-parkolók-boltok és egyéb számunkra fontos helyek mentése rendszerezése . Ezek egy részét szívesen elérhetővé tenném amennyiben be lehet importálni valamilyen úton módon a programba . Kerestem de nincs vagy nem találom . Nagyon jó és hasznos a sok mentési lehetőség kamera-torlódás-parkoló egyebek , mégis esetleg lenne igény menet közben egyéni (valamilyen szempontból fontos a személynek) helyek mentésére is szerintem . Különböző körülmények között és szempontok alapján kell dolgoznunk így nagyon hasznos lehetne a jobb oldali sáv (amiben a torlódást-parkolót listáz) személyre szabhatósága , mit mutasson mit nem . Kétszer is kiírta new message , ezeket hol lehet elolvasni ? slight_smile: További szép napot

Megközelítőleg ezt írtam le , de átszerkeszti a felület a szöveget és esetenként érthetetlen :frowning:

Szia, köszi a visszajelzést! :slight_smile:
Milyen térképeket használsz? Online vagy letöltötted?
Az adatbázis nagyszerűen hangzik, milyen formában van? Milyen adatok vannak benne egy POIról? Benne van a GPS koordináták? Ha importálni tudjuk, örülni fogunk neki. :slight_smile: Nálunk 2 féle POI van, egyik a térképből van (TomTom) a másik pedig közösségg által gyűjtött, ezek online adatbázisban vannak és internet kell ahhoz hogy helyesen működjenek.
Saját kedvenc pontokat lehet menteni, térképen ki kell választani a helyet és a kedvencek közé helyezni. Legközelebbi frissítésben majd lehet átnevezni is.
Jobb oldali sáv majd módosítható lesz a jövőben. :slight_smile:
New message - ezt tényleg nem értjük, hol jelent meg? Mert a naviban még nincs benne a csevegés lehetősége…

New message a bal alsó sarokban a profil környékén bújt elő 1-2 másodpercre . Az akkor aktuális térképeket letöltöttem viszont közlekedés kor az internet is elérhető volt számára . Poikkal kapcsolatban : iGO használatra csináltam .kml kiterjesztésben ami előnyös a Google térképen történő szerkesztés szempontjából is :grin: (hibás mentések ismétlődések törlése stb.) , koordinátával természetesen . Igyekeztem az érintett társaság adatait használni ha volt ilyen . Ha nem állt rendelkezésre akkor maradt a geocodolás ésmühold ill. utcakép alapján az azonosítás . Itt egy elég régi bemutató még az első verziók egyikéről : https://youtu.be/Au3iU2rPB2Q

Martin Kovács via Road Lords Forum roadlords@discoursemail.com ezt írta (időpont: 2019. ápr. 23., K 11:27):