Road Lords Community

Ograniczenie prędkości

Witam
Funkcja ograniczenia prędkości dla samochodów dostawczych >3.5T do 80 kmh robi to ze używanie tej funkcji jest nieprzydatne
Samochody dostawcze nie są ograniczone jak ciężarówki do 80kmh
Jazda na ustawieniu osobowe jest jedyną możliwością z tym ze np. wprowadza na drogi z mostami poniżej 3m

Zapiszę to, dzięki :slight_smile:

Auto dostawcze z homologacją ciężarową o DMC > 3,5 t to auto ciężarowe co wg tablicy znaczy że …?:thinking:
Na jakiej podstawie “Lord” Palu twierdzi, że jego ciężarówka (bus) nie jest ciężarówką?:thinking:
( P.S. kombi “z kratką” z homologacją ciężarową to auto ciężarowe o DMC </= 3,5t)
pobrane

Witaj
Wszystkie dostawczaki do 3.5 t są rejestrowalne jak samochody osobowe bez ograniczenia
Tz. Mogę jechać do oporu - sprintery und Co - 160 kmh to normalka dlatego nie wiem skąd to masz taką informację?
Jest ta tabela tylko w PŁ ?
Inne nawigacje nie mają takich ograniczeń

Palu, na początku wspomniałeś o busie powyżej 3,5 t. więc odnosiłem się do tego (może pochopnie więc przepraszam).
Auta ciężarowe do 3,5 t. były swego czasu bardzo popularne ze względu na odpis VAT. Tak więc było sporo nawet kombi z homologacją ciężarową czyli po prostu ciężarówki. Z tego co pamiętam to kiedyś znak B-5 brzmiał “zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych” co logicznie obejmowało również ciężarówki kombi. I inne tzw “z kratką”. Obecnie znak B-5 dotyczy pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 t.

1 Like

Witaj
u nas w firmie coraz czesciej jezdzimy na malych dostawczakach do 3,5T bez ograniczenia predkosci dlatego te posty
w nawigacjach np. iGo nie masz ograniczenia do 80kmh
wiadomo ze musisz jechac tak jak przepisy w danym kraju ci pozwalaja ale jak np ograniczenie jest do 100kmh to tez jade 100 ale nawigacja RL pokazuje w tym momencie tylko do 80 )-:
Na autostradzie w niemczech to juz lipa z tym 80 kmh dla ciezarowek jak ja 120 jade