Road Lords Community

Pár 10e km után :)

Üdv!

Jó pár 10.000 km használat után gondoltam írok. (H-SK-CZ-A-D-NL-B)

Busz (opel vivaro) módosítva a paramétereket, hogy biztos elférjen mindenhol. Földút, komp kivéve, leggyorsabb út bejelölve.

Hibák, amiket nem tudom, hogy kié:

• Több esetben földútra vinne
  • Utcaszakaszt kikerülne, amikor semmi korlátozó tábla, semmi építkezés és simán mehetek tovább
  • Autópályás tereléseknél egy bizonyos oldaltávolság elhagyása után a GPS megkergül, azt se tudja merre járunk
  • Több helyen (évszázadok óta meglévő út) nem ismeri az utat
  • Hosszabb autópálya szakasznál kiírja, hogy 350km, de pl.: 150km után van egy elosztott elágazás, ahol jobbra kellene tovább mennem, de nem jelzi, hogy el kéne fordulnom, csak a GPS vonalat nézve jövök rá, hogy nem egyenesen kell tovább mennem, hanem jobbra kellene tartanom, ez akkor veszélyes, amikor épp előzésben van az autó és rájövök, hogy hoppá, nekem nem erre kéne mennem
  • Autók jelzése a térképen: soha senki nincs ott :slight_smile: Milyen szisztéma szerint és mennyi ideig jelöl valakit az adott pozicióban?

Javítások:

• Saját jelentések módosítása, törlése. Látok valamit (rendőri ellenőrzés), bejelölöm, viszont 1 óra múlva ugyan arra jövök vissza, de már nincs ott, akkor ki tudjam törölni a sajátomat, hogy ne adjon falsh infót. Rossz jelzést nyomtam meg és valótlant jelölök, azt is jó lenne módosítani vagy törölni.
  • Jelentésnél Last used van, utoljára használt helyett
  • Jelentéseknél útlezárás. Nekem a lezárás az lezárás. Kellene pontosabb infó: útszükület, sávlezárás, stb.
  • Jelentéseknél több helyre be kéne tenni a én irányom, ellenkező irány opciót, mert hasznos lenne
  • Jelentésnél az időjáráshoz szél opció: erős oldalszél pl.
  • Kedvenceknél csoportosítás lehetősége: Saját kedvenceket kategórizálni lehessen
  • Kedvenceknél legyen listázási opció, ABC(asc), ABC(desc), távolság szerinti rendezés, stb.
  • Előzményeket külön tab-ra kéne tenni és lehesen ott is keresni (én megnézném a kapott címet, hogy jártam-e már ott, és ha talál, már csak klikk és navigál oda)
    Kedvenceknél is legyen kereső mező (több 100 kedvencnél érdekes lesz megtalálni a keresett címet)
  • Hangutasításoknál tarts jobbra-balra vagy fordulj jobbra-balra borzalmas. Enyhe kanyarnál forduljon, 90fokosnál meg tartson jobbra, van amikor jó az utasítás, van amikor nem

Pozitívumok:
Első olyan navi, ami szinte mindent tud, jól átlátható és információdús, kezelése sem okoz problémát.

Hirtelen ennyi :slight_smile:

Szia!
Köszi szépen a visszajelzést! :slight_smile: Pobálok választ adni az egyes pontokhoz:

• Földút - itt hiba lehet a TT térképekben és az út kategóriákban, nem lehet általánosan megmondani.
  • Útszakasz kikerülése - nehéz megmondani, lehet hogy öreg vagy rossz forgalom informácók, pl. azzal számít hogy dugó van ott és valójában nincs.
  • Autópálya terelések - a mostani térképek öregebbek, meglehet hogy nincs benne az új út. (Frissítve lesz nemsokára) és persze ha nincs térkép akkor szegény nem tudja mit kezdjen (ez majd lesz még javítva).
  • Utak nem ismerete - szintén hiba lehet a TT térképekben - útkategóriákban.
  • Autópálya elágazás - utánna nézünk.
  • A pozíció minden percben frissül ha mozgalomban van az illető, ha meg leparkol valahol a parkolón akkor 2 napig lesz ott.
  • Jelentések módosítása - idővel lesz.
  • A fordítások nem a legjobbak ez érvényes a hangutasításokra is. Lesz majd javítva.
  • Útlezárás - ezt is majd változtatni fogjuk. :slight_smile:
  • Irányok a jelentéseknél - szintén gondoltunk rá és belekerül. :slight_smile:
  • Oldalszél - itt már alakul, következő frissítésben majd talán már benne is lesz. :slight_smile:
  • Kedvencek még csak pelenkában vannak, ez a kategória még át lesz dolgozva.

Sok tervünk van még, csak mindenhez idő kell. Jövő évtől majd több programozó lesz a csapatban és gyorsabban megy majd a dolog! :slight_smile:

1 Like