Road Lords Community

Propozycje oznaczeń dróg itp

Proponuję zmienić kolorystykę oznaczeń numerów dróg. Np droga krajowa jest oznaczona numerem z kolorem żółtym zamiast czerwonym. Zlewa się to z drogami wojewódzkimi. Natomiast autostrady proponuję w barwie niebieskiej ( kwestia dyskusyjna że względu na niektóre kraje oznaczające autostrady kolorem zielonym.

Kolejna sprawa to możliwość dodawania i edytowania wszelkich ograniczeń takich jak ograniczenie wagi rzeczywistej, DMC, nacisku na oś, szerokość no i oczywiście wysokość. I tu jest trudny orzech do zgryzienia. Wstawienie ograniczenia prawnego nie zawsze się sprawdza. Zastanawia mnie opcja przykładowo ograniczenie prawne do 3,6m wysokości z informacją o rzeczywistej wysokości wiaduktu wynoszącą np 4,0m. Przykładowo w Katowicach jest firma z wjazdem pomiędzy dwoma wiaduktami o ograniczeniach 3,5m i 3,6 m. Firma jest duża a ruch aut o wysokości ok 4m spory ten kto wie to, jedzie normalnie pod ograniczenie.

Kolejne sugestie na bierząco

Rozróżnienie dróg kolorem zapisałem, ale jak sam zauważyłeś będzie to dość trudne, bo w każdy kraju obowiązuje inny podział dróg, a i oznaczone są różnymi kolorami.

Jeśli chodzi o rzeczywiste wysokości wiaduktów ten temat poruszaliśmy jeszcze przed wydaniem aplikacji i niestety nie możemy ich pokazywać bo nawet jeśli wiadukt jest na 4 m ale ograniczenie jest na 3,6 to nawet jak się zmieści to i tak jest to swego rodzaju złamanie przepisu. A za to brać odpowiedzialności nie możemy. Jest to to samo jak na przykład pokazywać, że na odcinku drogi z maks prędkością 60 km, można spokojnie jechać 100. Dlatego to niestety nie.

Edytowanie ograniczeń również nie, można oczywiście edytować ustawienia pojazdu w tym zakresie.

Jak się udało dodać rzut ekranu to widać tam przykład gdzie nawet znajduje się dwóch lordów pomiędzy wiaduktami. Chodziło i oczywiście o oficjalne przedstawienie ograniczeń tylko z adnotacją np: ( wysokość rzeczywista 4.0m - jedyny dojazd do firmy Unilever).
Zastanawiałem się również nad możliwością dodawania do konkretnych firm sugerowanych/zalecanych tras dojazdowych aby kolejny kierowca nie musiał zwiedzać połowy dużego miasta usiłując dojechać z dostawą.
Kolejna sprawa to ograniczenia z wyłączeniami (np nie dotyczy ruchu lokalnego, dostaw itp).
Jeśli nie można edytować ograniczeń w jaki sposób mamy informować o ewentualnych błędach, zmianach lub brakach ograniczeń na drodze. W samej mojej okolicy jest kilka dróg z ograniczeniem nie uwzględnionym w aplikacji.
Pozdrawiam

Pracujemy nad tym, aby błędy w mapach można było zgłaszać bezpośrednio z aplikacji. Jeśli chodzi o konkretne wyłączenia, jest to dość skomplikowane ale myślimy nad tym :slight_smile: