Road Lords Community

... Sugestie cd

Witam. Przedstawiam dalsze sugestie, pomysły i spostrzeżenia:

 1. Wydłużenie czasu na potwierdzenie/odwołanie zdarzenia na drodze. Moim zdaniem powinno się wyświetlać jeszcze kilka sekund po minięciu. Czasem wstawione jest w lekko nie precyzyjnym miejscu. Potwierdzając kolejny raz można delikatnie korygować miejsce wskazane
 2. Zwężenie niebieskiej linii wyznaczonej trasy. Moim zdaniem mogła by być szerokości standardowej drogi tylko w obecnym niebieskim kolorze (ewentualnie inny w czasie spowolnienia ruchu drogowego). Z ewentualną możliwością poszerzenia w ustawieniach. Szeroka linia potrafi zasłaniać poszczególne nitki autostrady szczególnie uporczywe przy dziwnych rozjazdach gdzie np autostrada rozdziela się po czym prawa nitka przechodzi nad lewą nitką, lewą zaś dołem idzie w prawo. Szeroka linia zasłania rozejście i skrzyżowanie się nitek w efekcie wygląda jak by prawa nitka szła w prawo.(przy przybliżeniu problem maleje) I tu łączący się problem:
 3. Wiele rozjazdów jest pomijanych w informacji czy trzymać się prawej strony czy lewej. Moim zdaniem powinny być informacje przy każdym rozjeździe. Np asystent pasa. Bardzo dobrze byłoby gdyby pojawiały się informacje jak na tablicach informacyjnych na jaką miejscowość się kierować i na jaki numer drogi mamy wjechać. Przykład:
  Takie/podobne informacje są ale nie zawsze.
 4. Aktualizacja map np DK17 Warszawa -Lublin. Nawet drogi od dawna otwarte nie są naniesione:
 5. Podział ograniczeń ADR w tunelach na kategorie A, B, C, D, E. Przykładowo tunel z ograniczeniem ADR kategorii D oznacza zakaz wjazdu dla przewozu towarów ADR klasy D oraz E. Klas B i C nie dotyczy.
  6 Omijanie kraju. Fajną jest opcja ominięcia kraju przy wyznaczaniu trasy. Proponuję jeszcze krok dalej. Aby można wybrać kraje do omijania na stałe w opcjach trasy (przykładowo Szwajcaria jest omijana szerokim łukiem przez wiele firm transportowych?
 6. Rozbudowa informacji o parkingach przez dodanie informacji o oświetleniu parkingu, parking ADR, LPG, stacja ładowania aut elektrycznych oraz rozszerzenie obecnych np: dostęp do wody: ?/brak/ pitna/ nie pitna, toaleta, prysznic,: ?/brak/darmowa/płatna.
 7. ilość miejsc parkingowych. Obecne 1-2, 2-5, 5+ jest stanowczo zbyt niedokładne. Proponuję możliwość wprowadzenia konkretnej ilości miejsc parkingowych. 5+ a np 60 to spora różnica.

Rozbudowa panelu listy parkingów wzdłuż trasy:
9. Pomoc w wyborze najlepszego parkingu,z uwzględnieniem czasu do rozpoczęcia pauzy. Moja wizja: np na górze panelu ująć jedno miejsce z możliwością wpisania ile czasu jazdy pozostało (odliczanie do zera) i/ lub godzina rozpoczęcia obowiązkowej pauzy. Aplikacje powinna wyliczyć do którego parkingu jesteśmy w stanie dojechać. Z małą informacją ile szacowanego czasu pozostanie/ zabraknie. Odznaczył bym to kolorem tła. Tak jak teraz jest czarne mogłoby być zielone na tle parkingów do których według szacunków dojedziemy a czerwone gdy nie wystarczy czasu. Proponuję delikatny kolor nie rażący w oczy jak czasem mruga na tle ograniczeń prędkości na w/w panelu. Dodał bym drugi zegar pilnujący zakończenia dnia pracy. Wprowadzając samemu wyliczoną godzinę najpóźniejszego rozpoczęcia pauzy lub wprowadzając godzinę rozpoczęcia dnia pracy (+ szybka ikonka “początek teraz”) i wybór jednego kierowcy lub podwójnej obsady po czym aplikacja wyliczy godzinę zakończenia dodając 15/21 godzin od rozpoczęcia.
10. Wyświetlanie w panelu listy parkingów np serduszka przy ikonie parkingu “ulubionego”
11. Jak w pkt. 10 ocena parkingu symbolem gwiazdek lub liczbowo. Liczbą wydaje się dokładniejsze gdy średnia ocena nie jest liczbą całkowitą np 4,6
12. Podobnie jak w pkt 11 i 12 tyle że bardziej skomplikowane. Kierowcy przy wyborze parkingu kierują się różnymi cechami np. prysznic, toaleta, oświetlenie parkingu, sklep, ilość miejsc, … . Proponuję możliwość wyboru 3-4 najważniejsze i wyświetlanie w postaci np kropek w odpowiednich kolorach w odpowiadającej kolejności. Przykład: jako pierwszy wybieram parking, drugi toaleta, trzeci prysznic… Jeśli parking jest darmowy wyświetla się pierwsza kropka zielona, jeśli płatny - niebieski, brak danych g pomarańczowa, jeśli parking nie przystosowany dla (w zależności od profilu auta ciężarowego, autobusu itp ) - czerwona. I analogicznie reszta: toaleta/prysznic - darmowe/płatne/brak danych/nie ma.
13. Informacja o zajętości parkingu np w postaci obwódki wokół ikony parkingu w panelu.
14. Zapytanie o zajętoś parkingu przy zbliżaniu się na zasadzie komunikatu i szybkiej odpowiedzi. (Plus kilka punktów)
(Pkt. 2 i 3 z doświadczeniem stało się mniej uciążliwe lub to za sprawą aktualizacji w międzyczasie)

Z INNEJ BECZKI:
15 Rozbudowa funkcji społecznościowych. Możliwość dodawania znajomych. Widoczność ich z dużej odległości na oddalonej mapie np 100, 200 lub więcej km. Podział na grupy. Udostępnianie/ przesyłanie wskazanej lokalizacji, komunikowanie.

Edit.
P.S.
16. Poprawa/zmiana pracy w tle, brak ikonki informującej. Brak komunikatów, podpowiedzi głosowych i wizualnych. Aplikacja wydaje się być zawieszona/ zatrzymana.

Małe podsumowanie:
Jeżdżę po Europie i używam kilku aplikacji/nawigacji ze względu na ich funkcje. Np nawigacja dla ciężarówek, trafik i aktualności na drodze, parkingi i szczegółowe informacje o nich, Brakowało mi właśnie takiej aplikacji - kombajnu łączącego zalety w jednej aplikacji.
Jestem pełen nadziei, że to właśnie ta aplikacja. Z niecierpliwością czekam na poprawki stabilności i błędów i będę mógł z czystym sumieniem polecić wszystkim znajomym kierowcom zawodowym i nie tylko.
O kolejnych pomysłach poinformuję .
Pozdrawiam.

2 Likes

Dzięki za świetne zestawienie pomysłów i opinii :slight_smile:

Odniosę się do kilku z nich, resztę zapiszę i będziemy nad tym myśleć :slight_smile:

 1. Zapisane :slight_smile:
 2. O tym, że linia jest za szeroka wiemy, będziemy się tym zajmować :slight_smile:
 3. Asystent pasa ruchu jest, z tego co wiem teraz jest niestety wyłączony bo przechodzi udoskonaleniem.
 4. O problemach ze starymi mapami wiemy, staramy się wprowadzić nowe mapy w najbliższej aktualizacji.
 5. Zapisane
 6. Zapisane, ale raczej na przyszłość - póki co mamy tam dość opcji, które nie są wystarczająco pozbierane do kupy. :smiley:
 7. Zapisane :slight_smile:
 8. Ciekawy pomysł, ale też na przyszłość - póki co staramy się udoskonalać podstawowe funkcje.
 9. Jest w planach :slight_smile:
 10. Póki co nie mamy zamiaru zmieniać tego systemu, ale w przyszłości nie wykluczamy.
 11. Mamy możliwość zaznaczenia tych opcji pod danym parkingiem/stacją, ale system nie jest doskonały - nie pokazuje ikonek cech, które są zaznaczone jako “nie ma” co jest dość istotne. Myślę że w niedługim czasie powinniśmy to zmienić.

13,14. Zapisane.

 1. Pracujemy na czacie oraz liście znajomych. Będzie niedługo.
 2. Ikonka pracy w tle była już zgłoszona.

Dzięki i pozdrawiam :slight_smile: