Road Lords Community

Testovanie/postrehy z používania v praxi

Žeby prvá lastovička? Snáď niečo nedojebabrem. :smiley:
Ak hej, verím že mi admin odpustí a všetko presunie, prekopiruje, prekóduje tak ako treba :smiley:
Dnes som mal česť odjazdiť prvých pár sto kilometrov pomocou našej/vašej novej navigácie.
Prvé dojmy, boli vpodstate dobré. Presa len, treba prihliadať na to, že je to ešte také bábätko v plienkách, a bude sa učiť, zdokonalovať a dospievať aj vďaka našej pomoci. Takže žu je zatiaľ mojich pár prvých postrehov ohľadom chýb v aplikácii, ktoré som zaznamenal.
-po asi 20 minutách (30km) začala appka zobrazovať navigačné pokyny v hornej lište od buka do buka. Som v Anglicku, išiel som po diaľnici M20 z Folkestone na Londýn. V navigačnej lište sa mi začali zobrazovať kruháče jeden za druhým, prípadne informácie oboč vpravo, odboč vľavo i keď som išiel po diaľnici, stále rovno (screenshot)
android
-ak som kontroloval trasu, ktorú mi navhrlo a náhodou som to prehnal s priblížením dvomi prstami, tak sa zbláznila grafika (screenshot). V prvom momente som sa zľakol, že aplikacia zamrzla, ale po opätovnom oddialení bolo všetko vrámci normy
-3D/2D zobrazenie. Nemôžem si pomôcť, ale tomu neviem prísť na chuť. Ak mám “zoomovanie” mapy zvolené na automatiku (predpokladám, že by sa to malo meniť na základe rýchlosti, alebo to bude ovplyvňovať blížiaca sa zmena smeru), stále som mal pocit, že sa dívam na 2D zobrazenie. Ako sme už včera riešili na facebooku, záleží to od priblíženia mapy. Ale mohlo by to byť viac “naklonené” dopredu aby to vzbudzovalo efekt 3D. Ak som si zoom ovládal manuálne, tak 3D pocit navigácie som mal len pri maximalnom priblížení mapy, možno ešte pri jednom kliknutí na znak mínus. Ale to z toho som mal stále pocit, že v navigácii vidím len pár metrov pred seba. Ak som znova klikol na oddialenie mapy, tak sa to dosť rapídne menilo na 2D pohľad. Možno je to len môj subjektívny pocit. Ako sa vraví, zvyk je železná košela, ja som zvyknutý na Sygic, tam je z mojho pohľadu 2D/3D dokonale. Možno si zvyknem i na toto. Uvidíme časom.
-pridávanie prejazdných bodov. Na facebooku niekto spomínal, že ich treba pridávať jeden za druhým, tak ako by mali nasledovať za sebou. 2x to bolo OK. Potom mi navigacia spadla. Po spustení si napamätala poslednú trasu. Dá sa vyriešiť aj toto, že v prípade že appka krachne, po opätovnom spustení načíta poslednú trasu i s prejazdnými bodmi? Mne nenačítalo žiadnu trasu. Tak som začal znova. Cieľ cca 400km. Po prepočítaní trasy mi ponúklo na výber dve rôzne trasy (ktoré boli úplne iné ako tie, ktoré ponúkalo pred pádom appky), ale to bol len okamih, ukázalo mi ich, a behom sekundy spustilo navigovanie podľa prvej prepočítanej trasy, nestihol som si vybrať tú druhú (ktorá bola síce úplne na hovno, ale keby som bol dobrodruh s chuťou povoziť sa po anglicku, tak prečo nie? :joy: ). Takže som pridal prejazdný bod vzdialený asi 120km. Trasa nespĺňala moje očakávania, tak som pridal ďalší prejazdný bod vzdialený cca 250km. Appka tento vzdialenejší prejazdný bod označila ako B a ten bližší ako C. Takže ma navigovalo k 250km vzdialenému bodu, a od neho potom naspäť k 120km vzdialenému bodu a odtiaľ do ciela vzdialeného 400km odo mňa. :smiley:
-zobrazovanie aktuálnej rýchlosti a max povolenej. Týka sa len Anglicka. Bežne zaužívané prepočty pre európanov sú 30mph=50km/h, 40mph=65km/h, 50mph=80km/h, 60mph=95km/h, 70mph=110km/h, pretože sa to ľahšie pamätá. Reálne je 30mph=48km/h, 60mph=96km/h, 70mph=112km/h. Navigácia prepočítavá tieto zaužívané europske rýchlosti na míle. Na diaľnici mi ukazovalo max 68 (miesto 70mph) alebo 59 (miesto 60mph) a ešte som si všimol 49 (miesto 50mph). Na ine obmedzenia rýchlosti som nenatrafil, tak neviem posúdiť, ako ich zobrazuje. Nebude lepšie ak mi ukazuje aktuálnu rýchlosť v km/h aby aj maximalku ukazovalo v km/h?
-po odjazdení asi 100km mi začala aplikacia padať. Spravilo to asi 5-6x. Vydržal aktívna asi 2-3 minuty a jednoducho sa vypla. Znova, a znova, a znova, a znova a znova. Potom to prestalo. Telefon Huawei P20Pro
-hlasenie radarov. :smiley: Prvý krat zahlási cca 960m pred radarom. A neprestane s tým, až kým okolo neho neprejdem. Jedno hlásenie za druhým, bez pauzy. Teda krivdím, asi dva krát tam bola maličká pauza. Zrejme na nádych :smiley: A znova to isté. Na 900m mi 8-9x nahlásilo že predo mnou je dopravná kamera. A keďže v anglicku sú kamery cca každých 5-10km, náramne som si to užíval :joy:
Tak, chcel som ku všetkému pridať screenshots, ale môžem len jeden. Škoda.

Ďakujeme za vyčerpávajúci feedback! :smiley:
Viacero problémov už je v štádiu riešenia. :slight_smile: Od buka do buka netušíme ako sa mohlo stať, jedine, že by bola blízko nejaká iná cesta na ktorú by to uplo. Budeme riešiť.
Prejazdné body sa dajú ľahko meniť, myslím poradie. V route info keď si ich zobrazíš, tak ich prstom posúvaš hore dole podľa chuti. :slight_smile: Poradie pridávania … keď pridávaš z postranného panelu tak ti to vždy pridá ako prvý waypoint v poradí. Ak pridávaš cez vyhľadávanie, tak ti to pridá ako posledný bod. Toto nie je nijako optimalizované, aby automaticky vedelo optimalizovať, to je zložitý matematický problém. :slight_smile:
Rýchlosti preveríme, máš pravdu, ak máš km/h je logické ukazovať v km/h. :slight_smile: A hlásenie radarov umlčíme tiež, už to riešia kolegovia. :smiley:

Ahoj lidi. Cesta z Havlíčkův Brod do retz Rakousko, od Jihlavy načítá pořád do kola kruhový objezd který je ve Znojmě… Za celou cestu se navi nechytne :wink:

čau, Břeclav ulice Bratislavská most 3,4m a naviguje tudy, včetně prujezdu městem kde je 3,5t zakaz

ahoj, o tomto provléme už vieme, pracujeme na odstránení. ďakujeme :slight_smile:

Vďaka za feedback, podobný problém už niekto reportoval. Analyzujeme a pracujeme na oprave. :slight_smile:

Několikrát se mi stalo že mi navi hlásila nehodu a silnice byla čistá. Nestálo by za to přidat funkci něco jako , Zrušení události"? Mohlo by to vypadat nějak tak, že třeba klepnu na ikonu nehody a objeví se mi možnost ji zrušit.

Moravské Budějovice, ulice Jemnická, most pod železniční tratí má výšku 3,3m a na ulici Pražská 3,7m.

Ahoj, toto už riešime. :slight_smile: Ďakujeme.

Ahoj takáto funkcionalita v appke je, práve ju testujeme. :slight_smile: Bude fungovať po update.

Ahoj. Při navigaci se mi nezobrazují radary.

zdarec, pridavam se k testovani Vasi nove navigaci :slight_smile: zatim s ni jezdim bez vetsich problemu, ale jsou tam rekneme docela zakladni problemy :slight_smile:
1- vahy - stalo se me ze me navigace vedla oklikou, kolem silnice po ktere jsem mohl normalne jet nebyla tam zadna znacka ( nikdy tam nebyla, a je to urcite kratsi), vahy skrz mosty, s timto bude asi problem protoze vesmes to jsou cedule “informativni” protoze po vetsine mostu se proste prejede i kdyz ma na ceduli treba jen 10t
2 - prace na silnici - dost casto se mi stava ze na mape je znazornena prace na silnici a ve skutecnosti nikde nic, a nebo naopak je silnice uplne zavrena a navigace o tom nevedela ( Havlickuv Brod -Zdar nad Sazavou)
3 - oblibene - byl bych rad kdyby se dali tyto moje body prejmenovat, a nejlepsi by bylo kdyby body ktere si chci ukladat ( tam kam jsem dojel ) si mohl rozdelit podle druhu jak to mate nyni ( firma, parkoviste, atd.) a az nasledne bych tento bod mohl zverejnit
to by bylo zatim vse, omlouvam se jestli nektere veci uz tu byli napsany

Ahoj, ktoré? V ktorej oblasti?
Úsekové radary ešte nemáme implementované, ostatné by malo zobrazovať. Ak nie, tak samozrejme môžeš nahlásiť nový radar. :slight_smile:

Ahoj, ďakujeme za feedback. :slight_smile:

• toto sú mapové dáta, tie sú od tomtomu, vieme len nahlásiť chybu a počkať kým ju opravia :frowning:
    • taktiež berieme údaje z mapy, takže platí to čo v prvom bode
  1. Premenovanie pribudne onedlho a nad ďaľšími možnosťmi editovania budeme premýšľať. :slight_smile:

Ahoj. Na trasách Liberec Frankfurt, Jihlava Mnichov Ingolstadt Praha poměrně dost km mimo dálnice jsem zaznamenal radary pouze v Ústí nad Labem.
Vidim ze je k dispozici aktualizace tak bych to zatím neřešil. O víkendu ji stáhnu včetně map a pokud budou nějaké problémy dám to na forum.

Celkově dobrá práce a až se vše doladí bude appka skvělá.

Dne čt 11. 4. 2019 8:36 uživatel Martin Kovács via Road Lords Forum roadlords@discoursemail.com napsal:

Mám pár postřehů. Čas dojetí se zobrazuje ve 12ti hodin. formatu.

Pokud chci zobrazit radar 5 km od mojí polohy ukáže se mi jiný vzdálený 250km.

Bude někdy možnost vložení vlastních poi například z poi plaza ap.?

Ahoj Japu, prosim aky typ telefonu pouzivas? Je to velmi nepekne a pokusime sa to upravit ale s ohladom na nastavenia, ktore si poslal to spravanie je fakt zvlastne a chceme to preverit na konkretnom telefone. Dik za info. Tomas

Používám xiaomi Redmi Note 4 Global.

Dne po 15. 4. 2019 10:55 uživatel Tomas Benko via Road Lords Forum roadlords@discoursemail.com napsal:

Vdaka, uz to preverujeme. Redmi telefony celkovo robia dost problemy. Je to sposobene vyrobcom ale bez ohladu na to, pokusime sa to vyriesit. Dik. Tomas

Neplánujete zmenšení ikon v levé části obrazovky? Hlavně levá horní tabule ukazující vzdálenost k dalšímu manévru se mi zdá zbytečně velká.
Bude navádění do jízdních pruhů?
Pokud chci při spuštěné aplikaci změnit cíl trasy nejde to. Aplikaci musím nejdříve ukončit.
Bylo by fajn kdyby šel změnit výchozí bod aby bylo možné předem naplánovat trasu i z jiného místa než kde se právě nacházím.
I po aktualizaci se mi zobrazuje pouze 12ti hodinový formát času s dodatkem dop. případně odp.
Take se mi zdá že je aplikace dost energetický náročná. Při dobíjení 1A nabíječkou se baterie pomalu vybíjí.
Jinak dobrá práce, po update běží navigace lépe.